Wypadki

Procedury BHP – Ustalenie okoliczności i przyczyn wypadk

W obliczu trudnego, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, zdarzenia, oferujemy Państwu usługi BHP na terenie Krakowa, oparte o fachową pomoc ekspertów. Kierujemy się podstawą prawną w praktyce BHP i na bieżąco śledzimy wykładnię prawa w praktyce orzeczniczej.

Takie sytuacje wymagają wdrożenia odpowiednich procedur BHP, które mają na celu przede wszystkim sklasyfikowanie kategorii zdarzenia, a także opracowanie ewentualnych wytycznych do wprowadzenia zmian w zakładzie pracy. Niezwykle ważne jest także opracowanie dokumentacji wymaganej przepisami. Takimi działaniami musi zająć się uprawniona osoba, czyli specjalista BHP. Jeśli chcą Państwo skorzystać z usług, które wchodzą w zakres outsourcingu BHP, zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Zapraszamy także do skontaktowania się z nami – omówimy wszelkie szczegóły.

Nasze usługi dotyczące wypadków przy pracy polegają przede wszystkim na:

  • wsparciu w ustaleniu kwalifikacji prawnej wypadku,
  • pomocy w określeniu okoliczności i przyczyn wypadku,
  • sporządzenie wymaganej przepisami prawa dokumentacji powypadkowej,
  • ustaleniu okoliczności i przesłanek do kwalifikacji prawnej wypadku, jako mającego miejsce w drodze do lub powrocie z pracy czy traktowanego na równi z wypadkiem przy pracy.

Jeśli chcą Państwo uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu.

Jakie są różnice pomiędzy wypadkiem przy pracy, a w drodze do pracy?

Choć zdarzenia związane z wypadkiem mogą mieć podobny przebieg i postępowanie powypadkowe, do ich kwalifikacji prawnej i ustalenia niezbędnego działania wykorzystuje się różne podstawy prawne i wdraża różne procedury BHP, zawarte w ustawach i rozporządzeniach. W zależności od miejsca, gdzie miał miejsce wypadek czy zadań pracownika, które wykonywał, niezbędne może być przygotowanie różnej dokumentacji.

Przygotowaliśmy dla Państwa bazę wiedzy, która wyjaśnia, jakie czynności należy podjąć i jakie dokumenty przygotować oraz na jakiej podstawie prawnej oprzeć się do właściwej obsługi BHP zdarzenia. Szczegółowo omówiliśmy rolę pracodawcy w przypadku wypadku przy pracy, wypadku w drodze do pracy, a także wyjaśniamy, czym jest wypadek traktowany na równi z wypadkiem przy pracy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi:

Taka wiedza może okazać się bardzo cenna nie tylko bezpośrednio wypadku. Warto znać podstawowe procedury BHP, które obowiązują w takich sytuacjach, aby móc reagować jak najszybciej, gdy dojdzie do zdarzenia losowego.

Firma BHP Proper oferuje Państwu swą pomoc w dokonaniu prawnej kwalifikacji wypadku, ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku oraz sporządzenie wymaganej przepisami prawa dokumentacji powypadkowej:

Zdarzenie traktowane na równi z wypadkiem przy pracy. Ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku zrównanego z wypadkiem przy pracy.

Uznanie zdarzenia za wypadek w drodze do pracy lub z pracy następuje na podstawie:

 

testtttt 111