Wypadki

Zgłoszenie wypadku przy pracy i obowiązki pracodawcy

W obliczu trudnego, zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika, zdarzenia, oferujemy Państwu usługi BHP na terenie Krakowa, oparte o fachową pomoc ekspertów. Kierujemy się podstawą prawną w praktyce BHP i na bieżąco śledzimy wykładnię prawa w praktyce orzeczniczej. Nasze usługi polegają przede wszystkim na:

  • wsparciu w ustaleniu kwalifikacji prawnej wypadku,
  • pomocy w określeniu okoliczności i przyczyn wypadku,
  • sporządzenie wymaganej przepisami prawa dokumentacji powypadkowej,
  • ustaleniu okoliczności i przesłanek do kwalifikacji prawnej wypadku, jako mającego miejsce w drodze do lub powrocie z pracy czy traktowanego na równi z wypadkiem przy pracy.

Jakie są różnice pomiędzy wypadkiem przy pracy, a w drodze do pracy?

Choć zdarzenia związane z wypadkiem mogą mieć podobny przebieg i postępowanie powypadkowe, do ich kwalifikacji prawnej i ustalenia niezbędnego działania wykorzystuje się różne podstawy prawne w dziedzinie BHP, zawarte w ustawach i rozporządzeniach. W zależności od miejsca, gdzie miał miejsce wypadek czy zadań pracownika, które wykonywał, niezbędne może być przygotowanie różnej dokumentacji.

Przygotowaliśmy dla Państwa bazę wiedzy, która wyjaśnia, jakie czynności należy podjąć i jakie dokumenty przygotować oraz na jakiej podstawie prawnej oprzeć się do właściwej obsługi BHP zdarzenia. Szczegółowo omówiliśmy rolę pracodawcy w przypadku wypadku przy pracy, wypadku w drodze do pracy, a także wyjaśniamy, czym jest wypadek traktowany na równi z wypadkiem przy pracy. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi:

Firma BHP Proper oferuje Państwu swą pomoc w dokonaniu prawnej kwalifikacji wypadku, ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku oraz sporządzenie wymaganej przepisami prawa dokumentacji powypadkowej:

Zdarzenie traktowane na równi z wypadkiem przy pracy. Ustalenie okoliczności i przyczyn wypadku zrównanego z wypadkiem przy pracy.

Uznanie zdarzenia za wypadek w drodze do pracy lub z pracy następuje na podstawie:

 

testtttt 111