Blog

Czy szkolenie BHP online jest możliwe?

Epidemia COVID-19 sprawiła, że wiele wydarzeń przeniosło się do internetu, a pracownicy coraz chętniej wybierali pracę zdalną. Zwiększona zachorowalność na szybko rozprzestrzeniającą się chorobę wpłynęła również na to, jak obecnie wyglądają szkolenia BHP. Czy można przeprowadzać je zdalnie? Jakie zalety ma skorzystanie z kursów online? Komu zlecić ich organizację?

Szkolenie BHP online — co należy o nim wiedzieć?

Choć przed pandemią szkolenia BHP były organizowane stacjonarnie, obecnie dopuszcza się możliwość przeprowadzenia ich online. Prawo to dotyczy jednak wyłącznie stanu epidemii, który skończył się w Polsce 16 maja 2022 roku, a także stanu zagrożenia epidemicznego obowiązującego obecnie. Dopóki nie zostanie on zniesiony, pracodawca może zdecydować się zarówno na wstępne, jak i okresowe zdalne szkolenie BHP. Skorzystanie z takiego rozwiązania może uchronić przed rozprzestrzenianiem się choroby. Dodatkowo szkolenia online mogą być wzbogacone o elementy dotyczące COVID-19.

Czy warto zdecydować się na zdalne szkolenie BHP? Wielu pracodawców wybiera je nie tylko ze względu na możliwość ograniczenia ryzyka zachorowania pracowników, lecz także dlatego, że zależy im na komforcie zatrudnianych osób. Szkolenia są dostępne o dowolnej porze i w dowolnym miejscu — wystarczy jedynie dostęp do internetu, aby rozpocząć kurs. Pomimo tego, że całość jest przeprowadzona przez internet, specjalista z reguły pozostaje do dyspozycji kursantów, co pozwala na rozwianie wątpliwości.

Gdzie znaleźć zdalny kurs BHP?

Jeśli chcemy przeprowadzić w firmie zdalne szkolenie BHP, powinniśmy zdecydować się na kurs przygotowany przez specjalistów w tej dziedzinie, którzy zajmują się również ich realizacją w formie stacjonarnej. Wybierając usługi renomowanej firmy, możemy mieć pewność, że kursantom zostaną przekazane wszystkie istotne informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy.